איך לעצב חדר בבית מבלי לקחת משכנתא

פסח בדרך ואווירה של התחדשות עוטפת את סביבת המגורים. רוצים לשדרג את מראה חדר האורחים או חדר השינה או אפילו הסלון? בניגוד לסברה הרווחת, לא חייבים להיקלע להוצאות גבוהות כדי ליהנות מחדר בעיצוב עדכני. כל שצריך זה יצירתיות ויוזמה. כיום על ידי שימוש בצבעים, מדבקות קיר, רהיטים ואביזרים משלימים ניתן ליהנות מחלל שנראה כאילו הוא לקוח מקטלוג. מקום שתיהנו לבלות בו זמן איכות וישקף את הסגנון האישי שלכם. לפניכם מספר טיפים להשגת המראה המבוקש.

הקונספט קובע

לפני שפצחתם במשימת עיצוב החדר, החליטו מה יהיה הקונספט או הקו הסגנוני המוביל. אלה יעזרו לכם לנהל נכון את תהליך העיצוב. האם תרצו שהחדר יהיה פרחוני ובהיר ויביא את הטבע פנימה או להפך, חלל מודרני בסגנון אורבני על טהרת הגוונים האפורים, שמחובר להוויי התוסס של העיר.
ניתן לבחור בשיק היפני כקו מוביל – פריטים שנושקים לרצפה, גופי תאורה מנייר אורז וכדומה או מראה כפרי חמום על טהרת גווני האדמה וריהוט יוקרה מעוצב מעץ מלא. חשבו לאיזה תרצו לשוב כל יום או באיזה קונספט תשמחו להתחיל את היום.

השינוי מתחיל בקיר

צבע בעל השפעה עצומה על מראה המרחב, האווירה המועדפת, הגדלת והארת החלל. ברגע שמשנים את הצבע של החדר, הוא מקבל מראה אטרקטיבי יותר. צבעים בהירים יעניקו תחושה של חלל גדול יותר מכפי שהוא באמת וגם מואר יותר ואילו גוונים כהים ייצרו מראה דרמטי. ניתן לייחד קיר בחדר בגוון כהה המנוגד ליתר הצבעים ולכך להדגיש פריט מסוים, למשל, את הקיר של הטלוויזיה או את הקיר של המיטה וניתן לשלב גם בין גוונים ליצירת צבע ייחודי. כיום ישנם גוונים שמגיעים במרקמים ואפקטים מיוחדים היוצרים עניין כגון צבע דמוי קטיפה, צבע בעל מראה של בטון. בכל מקרה, העדיפו צבעים על בסיס מים, שנחשבים בריאים יותר לנשימה וידידותיי לסביבה. אל תשכחו לפנות את הריהוט או לכסות את הרהיטים לפני שהתחלתם בתהליך הצביעה כדי לא ללכלך את המרחב. מלבד צביעה, אפשר לחדש את הקירות גם באמצעות מדבקות קיר תלת ממדיות או טפטים שניתנים להדבקה והם אוטמים את הקיר ואפילו מטשטשים היטב כתמים על הקיר או ריקבון. אופציה נוספת היא חיפוי בבריקים, שברי אבנים בצבעוניות ססגונית, להוספת טאץ' ייחודי בחלל.

הרהיט שהמציא את עצמו מחדש

לא רוצים להיפרד מרהיט ותיק? אפשר להשקיע לצד רכישת רהיטים אטרקטיביים לחדר שיביא רוח רעננה גם בחידוש עצמי של רהיטים. ראשית, נקו אותם היטב באמצעות תרסיס ניקוי יסודי ועצמתי שגם יגן על העץ מפני מזיקים. לאחר מכן, מומלץ להוסיף שכבת שמן להגנה נוספת ועמידות מקסימלית. הצביעה של הרהיט צריכה להתבצע רק לאחר שיוף הרהיט בנייר או במכונת שיוף להשגת מראה אחיד ככל שאפשר. בחרו גוון שישתלב עם הקונספט של החלל, הצבעים הדומיננטיים או להפך, יהיה מנוגד לרקע שנבחר וכך יובלט יותר.
בנוסף לצביעה, אפשר להחליף את הריפוד של הרהיט או אם אינכם רוצים לפנות לרפד, להצטייד בכיסויים ססגוניים ואפנתיים ולכסות בהם את מערכת הישיבה, להוסיף מפה יפה לשולחן, שטיח שיחפה על פגמים ברצפה ווילונות שיוסיפו לאווירה אינטימית בחדר. לפעמים מספיק להוסיף לחלל פריט אחד חדש, מעניין וייחודי, בעל צורניות מפתיעה או גוון עכשווי על מנת להוסיף לו טוויסט עיצובי.

הרהיטים הכי דומיננטיים בבית

בעיצוב של דירה הכי חשוב לקחת בחשבון את הרהיטים הדומיננטיים שהם הקו המנחה של עיצוב החדר או הבית כמו:
עיצוב חלל עם שולחן אוכל מעוצב ידגיש את האזור שמתאים לו .

עיצוב הסלון יכריע על רכישת ספות מעוצבות לחלל או לחליפין רכישה של ספות מעוצבות ישפיעו על כל עיצוב חלל הסלון.

עיצוב חדר השינה לרוב יהיה כולו תלוי ברכישת חדרי שינה מעוצבים קומפלט –  כלומר הרהוט הוא העיצוב של חדר השינה ופחות אלמנטים אחרים כמו תאורה וצבע בבקיר.

מהפך בדמות אביזרים

לאקססוריז יש כוח רב והם מחד, מדגישים רהיטים ומאידך, מושכים תשומת לב. הפרטים הקטנים שעושים הבדל גדול יכולים להיות מדפים דקורטיביים לתלייה, הוספת שרפרפים צבעוניים לצד הספה. מוצרי טקסטיל כמו כריות נוי עם הדפסים או עיטורים מרהיבים מעצימים את תחושת החמימות של החדר ומעניקים לכל ספה את הרכות המבוקשת. אחרי צביעת ושדרוג הקירות, אפשר להוסיף גם תמונות או אותיות לתלייה עם משפטי מפתח או משפטים מעוררי השראה, לוחות לתליית תמונות או מסגרות מקושטות לתמונות של בני הבית או של נופים אהובים.

התייחסו למראה הכולל המתקבל בין הקירות, הרהיטים והאביזרים המשלימים – האם זהו מראה הרמוני שמתכתב בשפה עיצובית אחידה או זהו סגנון אקלקטי? תמיד תוכלו להוסיף נגיעות עיצוביות או לשנות את העיצוב לפי החשק והכל בתקציב שפוי ואפילו בכוחות עצמכם.

account android arrow-alt-circle-down arrow-alt-circle-left arrow-alt-circle-right arrow-alt-circle-up arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up author bars behance blogger buffer caret-down caret-left caret-right caret-square-down caret-square-left caret-square-right caret-square-up caret-up cart-menu-1 cart-menu-2 cart-menu-3 cart-menu-4 categories chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up clock close comments cookies copyright coupon-discount date-modified date-published discord double-arrows-down double-arrows-left double-arrows-right double-arrows-up dribbble envelope-open envelope eye facebook fax flickr foursquare github gmail google-drive grid-view hashtag hollow-ring homepage instagram ios level-down-alt level-up-alt line link linkedin list-view login logout long-arrow-alt-down long-arrow-alt-left long-arrow-alt-right long-arrow-alt-up medium messenger mobile-menu mobile phone pinterest place qq quote-left quote-right quotes reading-time-hourglass reading-time-stopwatch reddit rss scroll-to-top search shazam shopping-bag shopping-cart side-panel-opening-2-left side-panel-opening-2-right side-panel-opening-left side-panel-opening-right skype slack small-arrow-down small-arrow-left small-arrow-right small-arrow-up sms snapchat soundcloud spinner spotify stackoverflow sync telegram tiktok times-circle tinder trello tripadvisor tumblr twitch twitter viber vimeo vine vkontakte website wechat whatsapp windows wishlist xing yelp youtube zoom